Budynek „skrojony na miarę” - realizacja marzeń poszukujących nieruchomości


Osoby nie mogące znaleźć spełniającej ich wymagania nieruchomości prędzej lub później muszą odpowiedzieć sobie na pytanie: „czy lepiej zweryfikować oczekiwania i wybrać jedną z dostępnych ofert, czy też podpisać umowę z deweloperem na wybudowanie obiektu zgodnego z indywidualnymi wymaganiami?”.

Jeśli na rynku nie ma nieruchomości dopasowanej do potrzeb klienta, to warto zdecydować się budowę obiektu „szytego na miarę” („build to suit”). System ten, w skrócie nazywany BTS umożliwia minimalizację kosztów oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej. Stwarza również szerokie możliwości w zakresie realizacji wizji architektonicznej przyszłego użytkownika, który może obiekt kupić lub wynająć – radzi Anna Siudzińska z Agencji Jartom.

Czym jest BTS ?

Pierwszym etapem realizacji projektu „build to suit” jest szczegółowa analiza potrzeb oraz możliwości klienta. Kolejny krok, to budowa obiektu, którego wielkość, parametry techniczne, wyposażenie i lokalizacja są spójne z życzeniami przyszłego użytkownika. Rezultatem współpracy inwestora, architekta oraz klienta oraz doświadczonego pośrednika ma być wypracowanie rozwiązania, które będzie umożliwiało racjonalne zagospodarowanie przestrzeni użytkowej, optymalizację procesu produkcji i składowania towarów oraz efektywne wykorzystanie wszystkich rozwiązań technicznych zainstalowanych w hali.

Anna Siudzińska z Jartom dodaje, że obiekty „szyte na miarę” cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców mających specyficzne wymagania odnośnie powierzchni magazynowej. Często decyzję o posiadaniu hali przemysłowej wybudowanej w systemie „build to suit” podejmują także właściciele firm, którzy po prostu nie chcą dzielić powierzchni magazynowej z innym najemcami, czy też godzić się na ograniczenia stawiane przez ukształtowaną już strukturę budynku.

Pruszków Industrial Project „szyty na miarę”

Idealnym rozwiązaniem zarówno dla jednych, jak i drugich jest położony 20 km od centrum Warszawy Pruszków Industrial Project. Kompleks magazynowo – produkcyjny zostanie wybudowany w Pruszkowie, przy ul. Przejazdowej. Maksymalna powierzchnia hali wyniesie 7000 mkw., a części biurowej 2000 mkw. Pruszków Industrial Project może być kompleksem magazynowym lub produkcyjnym, przy czym dopuszczalna jest nawet ciężka i uciążliwa działalność wytwórcza. Atrakcyjna lokalizacja nieruchomości oraz sąsiedztwo takich renomowanych firm, jak m.in.: Michelin, Kuehne Nagle, Budimex Dromex, STRABAG, DAEWOO Electronics, Nice, czy Polbruck podnoszą walory użytkowe kompleksu przemysłowego. Obiekt zostanie wyposażony w doki i bramy z poziomu „0”, posadzkę bezpyłową o nośności minimum 5T/mkw. oraz ogrzewanie gazowe. Część działki zostanie przeznaczona na obszerny plac manewrowy i miejsca postojowe dla TIRów. Wszystkie rozwiązanie techniczne zostaną zaprojektowane zgodnie z życzeniami klienta. Otwarta formuła projektu inwestycyjnego umożliwia optymalne dopasowanie do potrzeb klienta. Budowa Pruszków Industrial Project rozpocznie się po podpisaniu umowy z kontrahentem.

Agencją wiodącą kompleksu magazynowo-produkcyjnego jest firma Jartom (www.jartom.pl) - ekspert w zakresie najmu i sprzedaży powierzchni przemysłowych.

System „build to suit” - urzeczywistnienie wizji klienta

Według Jartom projekty BTS systematycznie zyskują na popularności, ponieważ dzięki nim najemcy mogą realizować swoje marzenia o idealnej dla ich potrzeb nieruchomości. Rosnące zainteresowanie systemem „build to suit” wiąże się ze wzrastającymi oczekiwaniami klientów, którzy dużą wagę przykładają do decydowania o kształcie siedziby swej firmy lub zaplecza magazynowego. Zwiększająca się popularność obiektów „szytych na miarę” wynika również po części z przeświadczenia, że w dobie kryzysu bezpieczniej budować dla konkretnego klienta, niż na zasadach spekulacyjnych.



Agencja Jartom,


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie



* pola oznaczone gwiazdką są wymagane