Strona główna    O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje o nowych inwestycjach w nieruchomości
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

EURO już w magazynach w Polsce

2008-09-30
EURO już w magazynach w Polsce

Wypowiedź premiera Donalda Tuska o wprowadzeniu euro w 2011 r. wywołała lawinę sceptycznych wypowiedzi ekspertów. Na szczęście na rynku nieruchomości komercyjnych, około 90 % stawek czynszu za najem powierzchni magazynowych i produkcyjnych podawanych jest już od dawna w euro – mówi Tomasz Branecki, prezes JARTOM (www.jartom.pl), firmy będącej liderem w dziedzinie europejskich nieruchomości przemysłowych.

W odróżnieniu od ekspertów, zapowiedź szefa rządu spotkała się z pozytywnym przyjęciem ze strony zwykłych obywateli, którzy w większości opowiadają się za zmianą waluty. Jak wynika z raportu TNS OBOP, 55 % osób chciałoby, aby ich wynagrodzenie było wypłacane w unijnej walucie. (źródło: www.tns-global.pl).

Wejście do strefy euro za trzy lata, to bez wątpienia dobra wiadomość dla przedsiębiorców. Zmiana waluty powinna przyczynić się do zmniejszenia kosztów inwestycji, ułatwić pozyskiwanie i korzystanie ze środków unijnych, a także pozytywnie wpłynąć na tempo wzrostu gospodarczego. Z przejściem na euro należy również wiązać nadzieje na usprawnienia w zakresie obsługi ruchu turystycznego oraz zwiększanie napływu nowych technologii. Jak zauważa Olga Wałkiewicz, dyrektor JARTOM - korzyści płynące z posługiwania się walutą unijną zauważyli już dawno temu deweloperzy, w euro oferowane są powierzchnie choćby w parkach ProLogis czy Maxima Industrial Park. Pozytywne strony bazowania na euro znają również indywidualni właściciele nieruchomości komercyjnych, np.: hali magazynowej w Niepołomicach koło Krakowa. Poziom czynszów za powierzchnie magazynowe w Polsce waha się w granicach 3-6 euro/mkw., w zależności od lokalizacji i standardu (szczegółowe dane dotyczące poziomów czynszów znaleźć można na www.jartom.pl).

Ze względu na mniejsze niż w przypadku złotego wahania kursu, euro postrzegane jest jako waluta bardziej stabilna. Poza tym, podawanie cen hal magazynowych i produkcyjnych w euro ułatwia inwestorom zagranicznym orientację w rynku nieruchomości, co stanowi dodatkową zachętę do prowadzenia działalności biznesowej w naszym kraju. Operowanie unijnym pieniądzem w tym segmencie rynku pokazuje, że już dziś posługiwanie się euro sprawdza się bardzo dobrze. Przykład poprawnie funkcjonującego, bazującego na euro rynku nieruchomości komercyjnych powinien rozwiać wątpliwości przedsiębiorców obawiających się zmiany waluty. Korzystna sytuacja, w jakiej znajduje się wspomniana branża pokazuje, iż wkroczenie Polski do strefy euro nie musi prowadzić do drastycznych i niekontrolowanych podwyżek cen. Może natomiast pozytywnie wpływać na poziom stabilności oraz przewidywalności rynku.

JARTOM to ekspert powierzchni magazynowych na rynku europejskich nieruchomości komercyjnych. Głównym obszarem działalności firmy jest pośrednictwo i doradztwo w obrocie halami produkcyjnymi oraz magazynowymi od ponad 16 lat. JARTOM polecają takie firmy jak Commercial Union, Whirlpool, Avon, Ericsson, czy Pepsi Cola General Bottlers.Agencja Jartom, 2008-9-30


W sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

kbranecka@jartom.pl

<< powrót do listy artykułów

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Aktualności rynkowe
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2020 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt