Strona główna    O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Hiszpanie koło Opola kupili ponad 14 tys. mkw. hali

2008-06-11
Hiszpanie koło Opola kupili ponad 14 tys. mkw. hali

Agencja Nieruchomości JARTOM (www.jartom.pl ), specjalista na rynku hal, informuje, że za jej pośrednictwem hiszpańska firma Clear Aluminium kupiła pod Opolem halę o łącznej powierzchni ponad 14 000 mkw. Nowo nabyta nieruchomość usytuowana jest na terenie podstrefy w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Starachowice” blisko autostrady A4, w połowie drogi pomiędzy Górnym, a Dolnym Śląskiem. Inwestor oprócz hali zakupił 3,8 ha działki. Hiszpańska firma, korzystając z doradztwa Jartom kupiła zakład produkcyjny wyposażony w ponad trzy megawaty zasilania, przystosowany do produkcji ciężkiej, z możliwością instalacji suwnic. Ponadto, co ważne dla zakładu produkcyjnego, do fabryki możliwy jest łatwy dojazd pracowników komunikacją miejską. A inwestor już poszukuje nowych pracowników. Mówi się, o co najmniej pięćdziesięciu nowych miejscach pracy. Od pierwszych dni po zakupie nieruchomości, ruszyły w niej prace modernizacyjne. W hali firma będzie prowadzić działalność polegającą na produkcji profili aluminiowych dla przemysłu. Lokalne władze spodziewają się, że przedsiębiorca wyda na miejscu co najmniej 10 mln euro do końca 2015r.

Olga Wałkiewicz, dyrektor Agencji Jartom stwierdza - najbliższe dwie metropolie – Katowice i Wrocław nasycają się pod względem inwestycyjnym, dzięki czemu okolice Opola szybko zyskają na znaczeniu w perspektywie kilku lat. Specjalne Strefy Ekonomiczne w tym rejonie nabierają realnej wartości dla firm, pragnących skorzystać z ulg w podatku dochodowym. Ciekawostką jest to, że zakupiona przed kilku laty na ten cel ziemia już dużo zyskała na wartości.

Clear Aluminium to nie pierwszy hiszpański inwestor w strefie. Jest tu już obecna firma ULMA SYSTEM S.A. Oprócz firm hiszpańskich zakłady w omawianej strefie ekonomicznej mają także Gerda 3 Sp. z o.o., Cersanit II S.A., Epo Sp. z o.o. (surowce wtórne) i Palco Sp. z o.o. (przetwórstwo metali i tworzyw sztucznych). Mitex S.A., Provost Polska Sp. z o.o. , a także inne zakłady z branż technicznych i spożywczych.

Biorąc pod uwagę nasze wieloletnie doświadczenie – mówi Tomasz Branecki z Jartom – możemy spodziewać się ciągłego wzrostu cen nieruchomości w Opolu i okolicach, ponieważ inwestycje w infrastrukturę w znaczący sposób wpływają na wartość działek budowlanych. Program rozwoju regionu przewiduje bowiem działania z zakresu rozwoju infrastruktury drogowej sprzyjające właściwej jakości obsługi przewozów pasażerskich i towarowych, a co za tym idzie, rozwojowi gospodarczemu.
Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” została ustanowiona w1997 r. na okres 20 lat. Od 2007 r. zajmuje łącznie powierzchnię ponad 500 ha i jest w połowie zagospodarowana. Strefa jest podzielona na podstrefy znajdujące się w województwach opolskim, świętokrzyskim, mazowieckim, łódzkim i lubelskim. Tereny oferowane inwestorom obejmują zarówno obszary zabudowane halami produkcyjnymi, budynkami magazynowymi, biurowcami, jak również obszary wyposażone w infrastrukturę techniczną, ale bez budynków.

Strony w transakcji wspierały z ramienia Agencji Jartom Anna Głowacz oraz licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami Dyrektor Olga Wałkiewicz (licencja numer 7857).

Agencja Jartom jest obecna na rynku nieruchomości komercyjnych od roku 1992. Specjalizuje się w doradztwie oraz pośrednictwie przy wynajmie i sprzedaży hal magazynowych i produkcyjnych oraz terenów inwestycyjnych. Więcej informacji na www.jartom.pl.JARTOM, 2008-6-11


Kontakt w sprawach najmu hal:
Zadzwoń:
+48 510 ... zobacz numer
Natalia Mika
Negocjator ds. Najmu
e-mail:
natalia.mika@jartom.pl


Zadzwoń:
+48 516 ... zobacz numer
Małgorzata Papaj
Manager ds. Najmu
e-mail:
mpapaj@jartom.plKontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2020 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt