Strona główna    O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

In- czy outsourcing?

2010-05-06
In- czy outsourcing?

In- czy outsourcing? Jartom podpowiada w wyborze strategii zarządzania 

Outsourcing zdobywa ostatnio coraz większe uznanie wśród osób zarządzających przedsiębiorstwami. W swojej istocie jest także zabiegiem restrukturyzacyjnym, przyczyniającym się do zwiększenia elastyczności działania, a w konsekwencji rynkowej konkurencyjności. Jak wyznaczyć próg opłacalności przy wyborze między stworzeniem i utrzymaniem własnej kadry magazynowej a outsourcingiem? Doradcy Jartom każdorazowo służą danymi, niezbędnymi do przeprowadzenia analizy porównawczej i rozwiązania tej alternatywy.


Logistyka na kontrakcie
Outsourcing logistyczny to, jak sama nazwa wskazuje, przekazanie realizacji zadań związanych z logistyką operatorowi logistycznemu. Forma i zasięg współpracy jest regulowany prawnie, stąd mówi się także o logistyce kontraktowej. Aktualnie do usług, wchodzących w skład outsourcingu logistycznego, zalicza się: transport, przewozy, spedycję, składowanie, zarządzanie magazynem, projektowanie wewnętrznych systemów logistycznych, tworzenie łańcucha dostaw
i wiele innych.

Korzyści i zagrożenia
Outsourcing usług logistycznych oznacza między innymi wyeliminowanie dużych początkowych inwestycji w środki trwałe (zakup regałów, specjalistycznych wózków widłowych itp.). Jeśli nie inwestuje się w oprzyrządowanie logistyczne, nie trzeba inwestować też w kadry, co zmniejsza ryzyko związane z zatrudnianiem i szkoleniem własnych pracowników (wypadki, absencje, koszty wdrażania wewnętrznych procedur itp.). Nabywając usługę outsourcingu, kupuje się dostęp do specjalistycznej wiedzy i jej wykorzystania w działaniu. Dobry outsourcing to lepsze zarządzanie, optymalizacja czasu pracy, a w konsekwencji zwiększenie wydajności. Wskazany jest przy braku stabilnych warunków rozwoju oraz w początkowym etapie działalności lub wprowadzaniu nowego produktu na rynek, gdy prognozy, co do dalszego funkcjonowania, są niepewne.
Outsourcing niesie jednak szereg zagrożeń. Naczelnym jest niebezpieczeństwo uzależnienia się od outsourcera, co de facto oznacza utratę części suwerenności. Osłabieniu ulega także kontrola nad końcowym wizerunkiem produktu. Firma outsourcingowa nie zna specyfiki firmy klienta, trzeba ją uczyć właściwych dla niej wewnętrznych procedur i sposobów funkcjonowania. Ponadto, nasze towary mogą znaleźć się w jednym magazynie tuż obok towarów konkurencji, istnieje więc ryzyko wycieku informacji. Jak zauważa Tomasz Branecki, Prezes Jartom aby właściwie wyważyć korzyści, dobrze jest przy wyborze magazynu i firmy logistycznej współpracować z doświadczonym doradcą, który dysponuje rzetelną rynkową wiedzą na temat konkretnych usługodawców. Pozwala to na wyeliminowanie wielu zagrożeń. Na etapie ofertowania każdy dostawca usług wydaje się godny zainteresowania i wszechmocny. Dlatego to właśnie Jartom, dzięki temu, iż dysponuje doświadczeniem, dużą ilością sprawdzonych i dobrze znanych ofert, jest w stanie wyselekcjonować usługodawcę o właściwym profilu, porównać koszty, nawet te ukryte skorzystania z różnych usługodawców lub użytkowania własnego magazynu. Jartom to gwarancja dokonania korzystnego i bezpiecznego wyboru. Nie mówiąc o możliwości wynegocjowania preferencyjnych stawek.

Informacja o Jartom:

Europejski specjalista w dziedzinie doradztwa oraz wynajmu, najmu, sprzedaży, budowy nieruchomości komercyjnych dla średnich i dużych firm. Pośredniczy w obrocie magazynami, halami, powierzchniami magazynowymi, działkami przemysłowymi.


Jartom Nieruchomości
,


Kontakt w sprawach najmu hal:
Zadzwoń:
+48 510 ... zobacz numer
Natalia Mika
Negocjator ds. Najmu
e-mail:
natalia.mika@jartom.pl


Zadzwoń:
+48 516 ... zobacz numer
Małgorzata Papaj
Manager ds. Najmu
e-mail:
mpapaj@jartom.plKontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2020 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt