Strona główna    O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje o nowych inwestycjach w nieruchomości
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Inwestycje infrastrukturalne bez przetargów

2007-08-08
Inwestycje infrastrukturalne bez przetargów

Budowanie stadionów bez przetargów może się skończyć powtórką z Rospudy - ostrzega Rzeczpospolita. Według Rzeczpospolitej proponowany przez rząd szczególny tryb prowadzenia inwestycji infrastrukturalnych związanych bezpośrednio z organizacją mistrzostw Euro 2012 może okazać się niezgodny z przepisami unijnymi. Rząd proponuje bowiem pomijanie procedur przetargowych i "udzielanie wolnej ręki" przy tych inwestycjach. Jednak przepisy unijne - czytamy w Rzeczpospolitej - nie pozwalają na wykorzystanie zasady "wolnej ręki" przy inwestycjach budowlanych. Wprowadzenie tej zasady może się skończyć skargami pomijanych przy realizacjach projektów spółek budowlanych do Komisji Europejskiej. Konsekwencją może być wstrzymywanie inwestycji przez KE.
Obawy cytowanych przez Rzeczpospolitą ekspertów wynikają stąd, że prawo unijne pozwala zastosować zasadę wolnej ręki wyłącznie w sytuacjach, w których istnieje pilna konieczność realizacji inwestycji a jednocześnie pośpiech jest spowodowany wydarzeniami, których nie dało się przewidzieć, i nie może wynikać z przyczyn leżących po stronie zamawiającego. Ten drugi warunek może być trudny do udowodnienia w przypadku inwestycji związanych z organizacją Euro 2012.

Rzeczpospolita, 2007-8-8


W sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

kbranecka@jartom.pl

<< powrót do listy artykułów

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Aktualności rynkowe
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2020 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt