Strona główna    O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje o nowych inwestycjach w nieruchomości
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Katowice przyciągają inwestorów

2007-06-29
Katowice przyciągają inwestorów

Blisko 800 nowych miejsc pracy powstanie w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE) dzięki inwestycji czterech inwestorów – francuskiej spółki Steria, włoskiej Sest-Luve, polsko-szwedzkiej firmy Takoni oraz międzynarodowej grupy Valeo Electric and Electronic Systems. Łączna wartość nakładów sięgnie ponad 160 mln zł - czytamy w serwisie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
Największą nową inwestycją będzie przedsięwzięcie grupy Valeo, która w swojej fabryce w Czechowicach-Dziedzicach utworzy 500 nowych miejsc pracy i zainwestuje ponad 122 mln zł. Będą tam produkowane części motoryzacyjne – rozruszniki i alternatory. Spółka otrzymała już pozwolenie na działalność w KSSE, co jest warunkiem korzystania z ulg przysługujących w Strefach inwestorom.
Na ponowną inwestycję w Strefie zdecydowała się także włoska spółka Sest-Luve, której fabryka działa w Gliwicach od 2002 roku. Kosztem blisko 25 mln zł spółka rozbuduje halę produkcyjną i zamontuje kolejne linie do produkcji elementów aparatury chłodniczej. Ponownie inwestuje w Polsce również spółka Takoni, rozwijająca swoją dotychczasową działalność w Bielsku-Białej.
Nowym inwestorem w Strefie jest natomiast Steria, francuska firma consultingowa. Otworzy ona w Katowicach swoje centrum usług. Inwestycja jest warta ponad 1,6 mln euro, zatrudnienie w centrum znajdzie do końca przyszłego roku co najmniej 150 osób. Firma chce świadczyć usługi doradztwa w zakresie programowania oraz inne usługi związane z informatyką. Steria nie zamierza kupować nieruchomości, na własne potrzeby spółka będzie wynajmowała powierzchnie biurowe na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., 2007-6-28


W sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

kbranecka@jartom.pl

<< powrót do listy artykułów

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Aktualności rynkowe
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2019 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt