Magazynowa perełka Śląska

Redaktor portalu: Dzień dobry. Jeśli przyjrzymy się obiektywnie rynkowi śląskiemu, szybko zauważymy, że jego udział w ogólnokrajowych zasobach magazynowych osiągnął poziom w granicach 16%. To drugi co do wielkości rynek magazynowy w Polsce. Największymi   tamtejszymi inwestycjami są ProLogis Park Chorzów, Panattoni Park Mysłowice oraz Tulipan Park Gliwice. Jak Pani zdaniem, wygląda sytuacja na rynku nieruchomości logistycznych na Śląsku?
Agentka Jartomu: Dzień dobry. Powierzchnie każdego z wymienionych przez Panią obiektów znajdują się, rzecz jasna, w ofercie Jartomu. Powstają tutaj centra logistyczne spełniające standardy, które istnieją w Unii Europejskiej. Obszary pod inwestycje przemysłowe i logistyczne zlokalizowane są przy trasach łączących poszczególne miasta. Ich wielkość to na ogół około 5 ha.

Redaktor portalu: Parki logistyczne, magazynowe i przemysłowe są podstawą powodzenia tych   firm, które świadczą usługi w sektorze dóbr przeznaczonych do szybkiej sprzedaży. Jak ocenia Pani wpływ istnienia Katowickiej Strefy Ekonomicznej na rynek nieruchomości logistycznych w regionie, o którym rozmawiamy? Czy sięgające 40% ulgi podatkowe dla inwestorów oraz zwrot kosztów zatrudnienia przez dwa lata – mają jakiś realny wpływ na rynek nieruchomości magazynowych? 
Agentka Jartomu:   Musiałabym zajrzeć do konkretnych statystyk, żeby udzielić Pani wiążącej odpowiedzi na to pytanie. Intuicja mówi mi jednak, że rola Katowickiej Strefy Ekonomicznej jest znaczna, jednak jestem doradcą klienta, a nie analitykiem rynku. Jartom zatrudnia oczywiście również analityków. Regularnie publikujemy specjalny raport o sytuacji na rynku nieruchomości logistycznych. Główne punkty wyników naszych badań można znaleźć zawsze na stronie internetowej Jartomu.  

Redaktor portalu : Wyobraziłam sobie, że zakładam firmę na Śląsku. Przeglądałam oferty różnych magazynów znajdujących się w Państwa ofercie, i moją uwagę przykuła jedna z nich. Zależy mi na prestiżu mojej wymyślonej firmy, więc wybrałam taki magazyn, który posiada reprezentacyjną powierzchnię biurową. 
Agentka Jartomu: W tym przypadku wybrała Pani ciekawą ofertę, gdyż możliwość zakupu samodzielnej, nowoczesnej   hali na Śląsku nie zdarza się często. Pod wieloma względami wybrana przez Panią powierzchnia biurowo – magazynowa w Tychach jest perełką rynku śląskiego. Jest to nowoczesny magazyn wysokiego składowania wyposażony w doki oraz bramy z poziomu "0" do wynajęcia lub na sprzedaż.


Redaktor portalu : No właśnie, słuchając Pani zdałam sobie sprawę, że nie wiem, czym jest dok przeładunkowy... Ani z czego się tak naprawdę składa? Doki kojarzą mi się raczej z portem?
Agentka Jartomu: Już służę Pani pomocą. Dok przeładunkowy w magazynie – to generalnie rzecz ujmując zespół urządzeń stanowiących rozwiązanie załadunku i rozładunku samochodu dostawczego, dajmy na to TIR-a. Na dok przeładunkowy składają się więc takie części jak: brama przemysłowa – zamyka ona otwór magazynu; uszczelnienie bramowe – zabezpiecza przeładowywany towar przed wpływem warunków atmosferycznych; rampa hydrauliczna - umożliwia zniwelowanie różnicy w wysokości pomiędzy samochodem a płaszczyzną magazynu; komplet odbojników gumowych - zapobiegają uderzeniu samochodu w betonową rampę, stanowiąc dla niego amortyzację. To najważniejsze części! Połączenie tych wszystkich elementów zapewnia optymalne warunki w trakcie prowadzenia prac przeładunkowych. Każdy magazyn ma jednak swoją specyfikę, i warto dla poznania szczegółów umówić się na spotkanie z doradcą klienta z Jartomu, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Takie spotkanie może wiele wyjaśnić...


Redaktor portalu : Dziękuję za rozmowę, to były wszystkie moje pytania.
Agentka Jartomu : Dziękuję również.



Link do oferty omawianej w wywiadzie: Samodzielny magazyn z reprezentacyjnym biurem



<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie



* pola oznaczone gwiazdką są wymagane