Strona główna    O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje o nowych inwestycjach w nieruchomości
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Mercedesy "made in Poland"

2008-05-29
Mercedesy "made in Poland"

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler decyduje się na budowę fabryki w Polsce - dowiedział się nieoficjalnie "Newsweek". Wartość inwestycji wyniesie 800 mln euro!
Pod Ujazdem, niedaleko granicy polsko-niemieckiej, na powierzchni ok. 200 ha stanie fabryka kompaktowych mercedesów najnowszej generacji (następcy klasy A i B). W zakładach wybudowanych za około 800 mln euro zatrudnienie znajdzie ponad 3 tys. Polaków.
Pierwsze polskie auta spod znaku legendarnej gwiazdy, zjadą z taśmy po roku 2010.

Od kilku tygodni wiadomo, że Niemcy mają dokonać ostatecznego wyboru między dwoma lokalizacjami: strefy aktywności gospodarczej w polskiej gminie Ujazd (tereny nieopodal autostrady A4 na Opolszczyźnie) oraz rumuńskiego Cluj (region przemysłowy w północno-zachodniej części kraju). Ostateczną decyzję mają oficjalnie ogłosić w czerwcu.

W tym czasie centralę Daimlera w Stuttgarcie dwukrotnie odwiedził już premier Rumunii. Ale i nasz rząd nie zasypiał gruszek w popiele. Przebieg rozmów objęto umowami o poufności, dlatego niczego poza słowami "bez komentarza" nie można usłyszeć zarówno od polskich, jak i rumuńskich urzędników.

"Newsweekowi" udało się jednak dotrzeć do jednego z niemieckich negocjatorów Daimlera, który ujawnił, że zarząd koncernu wybiera Polskę. Oznaczałoby to, że zabiegi naszego rządu okazały się skuteczne.

- Nie znam decyzji Daimlera. Mogę tylko powiedzieć, że dokładamy wszelkich starań, by przekonać takich inwestorów do lokowania kapitału w Polsce - komentuje lakonicznie Rafał Baniak, wiceminister gospodarki odpowiedzialny za inwestycje zagraniczne.

Newsweek.pl, 2008-5-28


W sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

kbranecka@jartom.pl

<< powrót do listy artykułów

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Aktualności rynkowe
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2019 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt