Strona główna    O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Nowe inwestycje amerykańskie przed i po wyborach prezydenckich w USA

2008-11-03
Nowe inwestycje amerykańskie przed i po wyborach prezydenckich w USA

Zmiana u steru największej machiny gospodarczej współczesnego świata w połączeniu z kryzysem gospodarczym, to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Czy możemy liczyć na stały dopływ kapitału oraz nowe, stymulujące polską gospodarkę inwestycje? - Jednym z obszarów objętych rozległymi planami inwestycyjnymi jest sektor nieruchomości przemysłowych. – podkreśla Tomasz Branecki, prezes Agencji Jartom (www.jartom.pl).
Rola wymiany gospodarczej z Ameryką

Stany Zjednoczone są ciągle nie tylko największym zagranicznym inwestorem w naszym kraju, ale również pracodawcą oferującym szerokie możliwości w zakresie zatrudnienia w różnych branżach. Jak podaje Ministerstwo Gospodarki: wartość polsko-amerykańskich obrotów handlowych przekroczyła w 2007 r. 5,5 mld dol. Do USA wyeksportowaliśmy towary o wartości 2,1 mld dol., import z USA do Polski wyniósł 3,4 mld dol. (źródło: http://www.mg.gov.pl) Wg Jartom na polskim rynku znajdują się takie międzynarodowe giganty rodem z Ameryki, jak: Procter & Gamble, Microsoft, PepsiCo, Dell, Citigroup Inc, Sikorsky Aircraft Corporation, General Motors, IVAX Corporation, General Electric Corp, oraz Apollo-Rida. Im lepsza sytuacja w USA, tym mniejsze zagrożenie kryzysem w Polsce. Ci, którzy tak uważają zdają się mieć wiele racji.


Nowe inwestycje i firmy zagrożone

Jak na razie nie ma powodów do paniki. Pomimo niestabilnej sytuacji finansowej, firmy zza oceanu nadal inwestują w naszym kraju. Świetnym przykładem może być koncern ProLogis - największy na świecie deweloper nieruchomości dystrybucyjnych, który na polskim rynku jest od wielu lat, wciąż buduje nowe powierzchnie magazynowe - mówi Tomasz Branecki, prezes Jartom (www.jartom.pl). General Electric zamierza otworzyć w Warszawie Europejskie Centrum Czystego Spalania Węgla. Inna duża amerykańska korporacja – Goodrich planuje wybudowanie pod Rzeszowem fabryki części do samolotów. Inną z ciekawszych i znaczących inwestycji jest również powstanie centrum IBM w Warszawie.

Nowe inwestycje pokazują, że pomimo krachu na amerykańskim rynku nieruchomości dużym graczom nadal opłaca się robienie interesów w Polsce. Nie można jednak zapominać, iż wahania kursów walut i trudna do przewidzenia sytuacja rynków finansowych powodują, że inwestorzy stają się bardziej ostrożni. Zawirowania na amerykańskiej giełdzie mogą przyczynić się do zmniejszenia skali inwestycji planowanych przez te firmy, a nawet doprowadzić do wycofania z polskiego rynku. Wiele wskazuje na to, że taka sytuacja będzie miała miejsce w przypadku planującego zamknięcie swoich fabryk koncernu Dell. Jak podała Rzeczpospolita amerykański koncern Fidelity Investments prawie w ostatniej chwili odwołał uruchomienie w Katowicach centrum usługowego, mającego zatrudnić blisko tysiąc osób.
Takiego problemu nie będą mieć duże korporacje deweloperskie działające na rynku nieruchomości komercyjnych – przewidują analitycy Jartom (www.jartom.pl).Agencja Jartom, 2008-11-3


Kontakt w sprawach najmu hal:
Zadzwoń:
+48 510 ... zobacz numer
Natalia Mika
Negocjator ds. Najmu
e-mail:
natalia.mika@jartom.pl


Zadzwoń:
+48 516 ... zobacz numer
Małgorzata Papaj
Manager ds. Najmu
e-mail:
mpapaj@jartom.plKontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2020 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt