Strona główna    O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje o nowych inwestycjach w nieruchomości
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Pośrednik do likwidacji

2010-04-12
Pośrednik do likwidacji

Artykuł nawiązuje do propozycji Ministerstwa Gospodarki dotyczącej likwidacji zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami. Janusz Schmidt, który wypowiada się jako przedstawiciel Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, twierdzi, że po wejściu ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców, każdy będzie mógł się zająć pośrednictwem. Sama usługa bowiem zostaje, znikną jedynie wymagania stawiane dotąd – wyższe wykształcenie i podyplomowe studia specjalistyczne. Intencją ustawodawcy jest obniżenie kosztów usługi pośrednictwa dzięki zwiększeniu konkurencji.
PFRN ostrzega jednak, że likwidacja licencji jest jednoznaczna z likwidacją ochrony prawnej konsumenta i możliwości dochodzenia swoich praw drogą prostego i taniego postępowania administracyjnego.
Janusz Schmidt
podkreśla, że tematem licencji zajmował się już Trybunał Konstytucyjny, który orzekł, że są one dopuszczalne z uwagi na dużą odpowiedzialność pośrednika w kwestii transakcji mieszkaniowych, gdzie w grę wchodzą pokaźne sumy. Autorzy projektu tłumaczą, że w kwestiach finansowych wystarczy notariusz. Wiadomo jednak, że notariusz nie weryfikuje ceny i nie dostarcza innych istotnych dla klienta informacji o nieruchomości.
„Nie ma przymusu korzystania z usług pośrednika – twierdzi przedstawiciel Federacji. Każdy może sam sprzedać czy kupić nieruchomość, może korzystać z pomocy krewnych czy znajomych. Jednak oni nie biorą odpowiedzialności za transakcję.”Kurier Szczeciński, 2010-4-12


W sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

kbranecka@jartom.pl

<< powrót do listy artykułów

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Aktualności rynkowe
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2019 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt