Strona główna    O nas    Usługi    Gdzie są wolne magazyny i grunty    Budowa    Porady    Aktualności rynkowe    Kontakt    EN
» Informacje o nowych inwestycjach w nieruchomości
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Projekt ustawy o inwestycjach drogowych

2008-03-05
Projekt ustawy o inwestycjach drogowych

Ministerstwo Infrastruktury skierowało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych projekt nowelizacji ustawy o inwestycjach drogowych - informuje "Rzeczpospolita". Celem nowelizacji jest skrócenie okresu przygotowawczego do budowy dróg tak, aby trwał on 2-3 lata, a nie siedem, jak to się często zdarza obecnie.
W aktualnie obowiązującej ustawie największe problemy powstają wokół kwestii odszkodowań dla wywłaszczanych właścicieli gruntów, które mają zostać przeznaczone pod budowę dróg. Wątpliwości budzi to, czy stosowany algorytm wyceny wartości nieruchomości sprawia, że właściciele otrzymują "słuszne odszkodowanie".
Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy odszkodowania mają dodatkowo uwzględniać: koszty poszukiwania nowej nieruchomości, podatki i opłaty administracyjne związane z nabyciem działki, koszty przeprowadzki i kwoty utraconych korzyści. W projekcie znajduje się jednak także zapis, że wysokość dodatkowego odszkodowania nie może przekroczyć 50 proc. wartości samej nieruchomości.

Rzeczpospolita, 2008-3-5


W sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

kbranecka@jartom.pl

<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:

SZUKAJ NIERUCHOMOŚĆ:

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
OFERTY NA MAPIE:

wyszukiwarka w części redakcyjnej serwisu

WYSZUKIWARKA W CZĘŚCI REDAKCYJNEJ SERWISU:


Zapisz się do newslettera


2006 - 2018 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt