Strona główna    O nas    Usługi    Gdzie są wolne magazyny i grunty    Budowa    Porady    Aktualności rynkowe    Kontakt    EN
» Informacje o nowych inwestycjach w nieruchomości
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Raport CBRE: coraz niższy wskaźnik pustostanów na rynku magazynów

2012-12-11
Raport CBRE: coraz niższy wskaźnik pustostanów na rynku magazynów

Z raportu przygotowanego przez ekspertów CBRE wynika, że na rynku magazynowym w Polsce obserwujemy wzrost dynamiki najmu, pojawianie się niewielkiej liczby nowych obiektów oraz w wyniku tego spadek wskaźnika pustostanów.
Według danych CBRE, na koniec trzeciego kwartału 2012 r. łączne zasoby powierzchni magazynowej w Polsce wynosiły ponad 7 mln mkw. W samym trzecim kwartale 2012 r. oddano do użytku 390 tys. mkw. W tym samym okresie podpisano umowy najmu na 1,73 mln mkw. Na koniec września odsetek pustostanów na rynku powierzchni magazynowej wynosił 12%. Odsetek niewynajętych powierzchni najwyższy jest w regionie wschodnim (30%), w regionie Szczecina (19%) i w okolicach Warszawy (17%), a najniższy w regionach Krakowa (6%), Poznania (6%) i na Śląsku (5%).
Według eksperów CBRE sytuacja w 2013 roku będzie podobna do obecnej. Przy ustabilizowanym popycie na nową powierzchnię oczekiwany jest spadek wskaźnika pustostanów, co w niektórych rejonach może nawet skutkować wzrostem stawek czynszów.


Jartom - twój doradca na rynku komercyjnym - email: jartom@jartom.pl lub telefonicznie 22 826 33 23, 2012-12-11


<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:

SZUKAJ NIERUCHOMOŚĆ:

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
OFERTY NA MAPIE:

wyszukiwarka w części redakcyjnej serwisu

WYSZUKIWARKA W CZĘŚCI REDAKCYJNEJ SERWISU:


Zapisz się do newslettera


2006 - 2017 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt