Strona główna    O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje o nowych inwestycjach w nieruchomości
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Rządowe firmy wybudują drogi

2007-06-13
Rządowe firmy wybudują drogi

Resort transportu zdecydował, które trasy będą budować drogowe spółki specjalnego przeznaczenia. Pierwsza ma powstać w tym miesiącu. Rząd liczy, że w ten sposób przyspieszy inwestycje. Według Rzeczpospolitej, inną opinię na ten temat mają drogowcy. Według rządowego projektu drogowe spółki specjalnego przeznaczenia mają - obok Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz inwestorów prywatnych - zająć się realizacją rządowego planu budowy dróg do 2015 r. Każda z nich ma realizować inną trasę. Na razie rząd wstępnie planuje powołanie pięciu spółek. Koszt ich założenia to w sumie co najmniej 5 mln zł. W zamierzeniu resortu powołanie spółek specjalnego przeznaczenia ma się przyczynić do szybszego wykorzystania funduszy unijnych.Nowe trasy mają powstawać szybciej, bo utworzone spółki nie powinny konkurować z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, tylko ją wspomagać.
Według przywoływanych przez Rzeczpospolitą ekspertów z branży budowlanej jest to pomysł chybiony, który może osłabić GDDKiA. Nowe spółki będą także działały na podstawie tych samych przepisów, które utrudniają działanie GDDKiA, więc ich powstanie nie spowoduje nagłego przyspieszenia budowy dróg. Drogowcy podkreślają też, że przekazanie nowo powstałym spółkom prowadzonych już przez Generalną Dyrekcję inwestycji może opóźnić ich zakończenie nawet o rok. Tyle czasu może potrwać załatwianie formalności. To może być kolejną przeszkodą w zakończeniu inwestycji przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 r.


Rzeczpospolita, 2007-6-13


W sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

kbranecka@jartom.pl

<< powrót do listy artykułów

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Aktualności rynkowe
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2020 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt