Strona główna    O nas    Usługi    Gdzie są wolne magazyny i grunty    Budowa    Porady    Aktualności rynkowe    Kontakt    EN
» Informacje o nowych inwestycjach w nieruchomości
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Tańsze przekształcenie użytkowania wieczystego we własność

2007-09-04
Tańsze przekształcenie użytkowania wieczystego we własność

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", rządowy projekt nowelizacji ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności wprowadza obowiązkowe bonifikaty do 90 proc. opłaty przekształceniowej oraz prawo rozłożenia opłaty na raty dla użytkowników wieczystych starających się o własność.
Użytkownik, występując o przekształcenie, będzie mógł się domagać rozłożenia opłaty na raty na czas nie krótszy niż 10 i nie dłuższy niż 20 lat. Oprocentowanie byłoby wówczas ustalone na poziomie stopy redyskontowej weksli NBP. Co więcej, wojewoda bądź właściwa rada będą mogli się zgodzić nawet na niższe oprocentowanie.
Obowiązkowe bonifikaty opłaty przekształceniowej objąć mają trzy kategorie wnioskodawców:
1. Bonifikaty w wysokości do 90% mają przysługiwać osobom, których dochód miesięczny na jednego członka rodziny nie przekracza przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej za ostatnie półrocze poprzedzające rok złożenia wniosku o przekształcenie.
2. Bonifikata, wynosząca 50 proc., ma przysługiwać osobom fizycznym, które prawo wieczystego użytkowania uzyskały przed 5 grudnia 1990 r., oraz ich następcom prawnym.
3. Prawo do nieodpłatnego przekształcenia uzyskają osoby, którym nieruchomość oddano w użytkowanie wieczyste w zamian za wywłaszczenie, a także w zamian za tzw. grunty warszawskie.

Rzeczpospolita, 2007-9-4


W sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

kbranecka@jartom.pl

<< powrót do listy artykułów

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:

SZUKAJ NIERUCHOMOŚĆ:

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
OFERTY NA MAPIE:

wyszukiwarka w części redakcyjnej serwisu

WYSZUKIWARKA W CZĘŚCI REDAKCYJNEJ SERWISU:


Zapisz się do newslettera


2006 - 2018 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt