Strona główna    O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje o nowych inwestycjach w nieruchomości
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Ustawowe meandry

2010-01-29
Ustawowe meandry

Gazeta relacjonuje przebieg Konferencji, jaka miała miejsce w Bydgoszczy, gdzie zgromadzili się przedstawiciele kilku ogólnopolskich federacji związanych z rynkiem nieruchomości w Polsce. Spotkanie okazało się dobrą platformą do wymiany poglądów na temat proponowanych przez Ministerstwo Infrastruktury zmian w statusie zawodów nieruchomościowych w związku z wprowadzaniem ustawy o świadczeniu usług.
Szczególnie dużo emocji wzbudził temat likwidacji licencji zawodowych dla pośredników i zarządców. Jak się okazuje, Ministerstwo Gospodarki, mimo upływu terminu podanego przez Unię Europejską, nie zdołało przygotować aktów prawnych potrzebnych do implementacji dyrektywy usługowej do prawa polskiego. Obecnie ustawa jest na etapie uzgodnień sejmowych. Na skutek protestów środowisk związanych z rynkiem nieruchomościami, Ministerstwo Infrastruktury postanowiło utrzymać licencje jako potwierdzenie kwalifikacji zawodowych. Projektowana ustawa zmienia jedynie kwestię związaną z ubezpieczeniem OC dla pośredników i zarządców – zakłada, że ubezpieczenie będzie spoczywało na osobie fizycznej z licencją, nie na przedsiębiorcy.
 Express Bydgoski Dodatek, 2010-1-29


W sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

kbranecka@jartom.pl

<< powrót do listy artykułów

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Aktualności rynkowe
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2020 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt