Strona główna    O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje o nowych inwestycjach w nieruchomości
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Zmiana prawa o zagospodarowaniu przestrzennym.

2007-07-31
Zmiana prawa o zagospodarowaniu przestrzennym.

Gazeta Prawna informuje o powstającym w Ministerstwie Budownictwa projekcie zmian w prawie o zagospodarowaniu przestrzennym. Projekt, który ma niebawem zostać skierowany do uzgodnień międzyresortowych, zawiera zmiany, które Gazeta Prawna określa jako rewolucyjne. Przede wszystkim pojawia się w tym projekcie instytucja standardów urbanistycznych. Standardy te zostaną stworzone w Ministerstwie Budownictwa i będą określały, jak należy uchwalać plany oraz co powinny one zawierać. Wprowadzenie standardów ma pomóc gminom w uchwalaniu planów zagospodarowania przestrzennego. Zdaniem przywoływanych przez Gazetę Prawną ekspertów, standardy te powinny być jednak przygotowywane przez samorządy, a nie przez ministerstwo. Standardy powinny bowiem przede wszystkim wynikać z lokalnych uwarunkowań. Wprowadzone standardy urbanistyczne mają być również podstawą do prowadzenia inwestycji na terenach, które nie będą objęte miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego.
W ustawie forsowane jest także prawo gmin do rozporządzania działkami o nieustalonym statusie prawnym. Do takich zaliczane są na przykład działki, których właściciel od czasów wojny jest nieznany. Ma to pozwolić na likwidację pustych i szpecących centra miast terenów oraz zwolnienie gruntów pod nowe inwestycje.

Gazeta Prawna, 2007-7-31


W sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

kbranecka@jartom.pl

<< powrót do listy artykułów

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Aktualności rynkowe
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2019 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt