Strona główna    O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje o nowych inwestycjach w nieruchomości
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Znikną tereny rolne w miastach

2007-06-08
Znikną tereny rolne w miastach

Właściciele gruntów rolnych w miastach będą mogli w przyszłości na nich budować, a nie, jak obecnie, uprawiać pietruszkę - informuje Rzeczpospolita w dodatku Nieruchomości.

Prawie połowa gruntów miejskich to rolne, w Gdańsku stanowią one 38 proc. obszaru miasta, w Warszawie - 29 proc., a w Poznaniu -34 proc. Obecnie właściciel takiego gruntu ma związane ręce i nie może na nim budować, dopóki w miejscowym planie nie zostanie przeznaczony pod budownictwo. Zasadę tę ma zmienić nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. We wtorek przyjął ją rząd.

Przyjęty przez rząd projekt nowelizacji przewiduje, że władze miast nie będą musiały przed uchwaleniem planu zabiegać o zgodę na odrolnienie.

Nadal jednak inwestor będzie musiał wnosić opłaty za wyłączenie danego terenu spod produkcji rolnej. Ich wysokość ustala starosta na podstawie ustawy o ochronie gruntów rolnych. Im lepsza klasa gruntu, tym wyższe. Jeden hektar gruntu pierwszej klasy to obecnie ok. 300 tys. zł opłaty. Pieniądze idą na Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych. Dopiero po wniesieniu tej opłaty można zmienić status gruntu w ewidencji gruntów rolnych i budynków.

Rzeczpospolita, 2007-5-10


W sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

kbranecka@jartom.pl

<< powrót do listy artykułów

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Aktualności rynkowe
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2019 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt