Doradztwo

Doradztwo przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości

Pracownicy Agencji Jartom rozumieją doradztwo jako zapewnienie kompetentnej, obiektywnej i bezstronnej porady, profesjonalnej informacji i trafnego rozstrzygnięcia w zakresie zróżnicowanej i szeroko pojętej problematyki nieruchomościowej, obejmującej jakiekolwiek lub wszystkie zakresy działalności, takie jak obrót, najem, zarządzanie, planowanie, finansowanie, wycena, opinie biegłych sądowych i inne podobne usługi. Doradztwo może obejmować jedną lub wszystkie z powyższych usług.
Agencja Jartom znajduje rozwiązanie różnych problemów i musi sprostać rozmaitym okolicznościom. Oto niektóre pytania, jakie zadają klienci:
1. Jak można najlepiej wykorzystać nieruchomość?
2. Czy można poprawić jej wydajność?
3. Czy nieruchomość należy pozostawić w obecnym stanie, odnowić, czy sprzedać?
4. Czy opłaca się podzielić nieruchomość przed przeznaczeniem jej do sprzedania?
5. Jak promować nieruchomość na rynku?
6. Jak należy przygotować do pracy osoby odpowiedzialne za marketing?
7. Czy zamiana miałaby większy sens?
8. Kim są potencjalni nabywcy?
9. Jakie są możliwe sposoby finansowania przedsięwzięcia?
10. Ile czasu zabierze sprzedaż?
11. Co mogę zrobić, aby zwiększyć atrakcyjność nieruchomości?
12. Czy jako właściciel powinienem zmienić przeznaczenie nieruchomości, czy pozostawić sprawę nabywcy?
13. Jakie szanse powodzenia daje inwestycja?
14. Jak zaplanować proces deweloperski?
15. Na ile projekt jest ekonomicznie realny?
16. W jaki sposób wpłynie na środowisko lokalne?
17. Jaki jest stopień ryzyka?
18. Powinienem kupić, wynająć czy zbudować?
19. Powinienem sprzedać czy wynająć?
20. Jaką cenę mogę uzyskać?

Czym zajmują się doradcy w Agencji Jartom?
1. Diagnozowanie problemu. Jednym z najważniejszych zadań doradcy jest ustalenie: czy coś jest nie tak, jeżeli tak to co jest źle i co należy z tym zrobić. Doradca działa dokładnie tak samo jak działa lekarz, do którego przychodzi pacjent, skarżąc się na dolegliwości lub prosząc o diagnozę. Określa on charakter i źródło powstałych problemów, aby rozpocząć kurację lub utrzymać stan zdrowia.
2. Ustalenie okoliczności. Lekarze zlecają i wykonują badania, konsultują się z kolegami, sprawdzają niezwykłe przypadki w profesjonalnej literaturze - tak samo czynią doradcy. Podobnie jak lekarze, doradcy muszą czasami przeprowadzać wnikliwe analizy, innym razem wystarczy kilka telefonów, czy kilka spotkań z Klientem.
3. Zalecanie rozwiązań. Gdy problem i okoliczności zostaną ustalone, lekarz - tak jak doradca nieruchomościowy - może rekomendować właściwy tryb działania. Zalecenia mogą być przekazane w formie sprawozdania na piśmie, listu lub ustnie. Często obejmuje ono strategię, program zestaw standardów i garść dobrych rad.
4. Udzielenie pomocy. Doradcy pomagają swoim Klientom w rozwiązywaniu problemów. Dla doradcy taka pomoc może oznaczać zaangażowanie w poszukiwanie nowych możliwości, dokonywanie wyborów, nadzór nad pracownikami Klienta.

Opłaty za usługi doradcze bywają rozmaite w zależności od zakresu i charakteru zlecenia i dostępności informacji. Może się zdarzyć, że opłaty są związane z wynikami pracy. Bardziej kosztowne mogą być zadania wymagające wyjątkowych kwalifikacji, dużej odpowiedzialności, dużej intensywności działań lub zlecenia wymagające wyjątkowo krótkiego terminu realizacji.

Opracowano wykorzystując tekst książki "Tajemnice Kuchni doradcy rynku nieruchomości" autorstwa Jared Shlaes.

Więcej informacji udzielają pracownicy Agencji Jartom.

Doradztwo