O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Porady » Porady dla właściciela nieruchomości » MAGAZYNY I HALE ALTERNATYWNE FORMY WYKORZYSTANIA JARTOM POŚREDNICTWO DORADZTWO
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Alternatywne formy wykorzystania magazynów

Adaptowanie starych hal i magazynów do funkcji mieszkalnych i biznesowo-rozrywkowych jest szansą na drugie życie tego typu nieruchomości. Nierzadko mają one atrakcyjne lokalizacje w centrach miast, co predestynuje je do dalszego wykorzystania. Obecnie w Polsce coraz częściej takie nieruchomości remontuje się i przystosowuje do nowych funkcji mieszkalnych, a ich nazwa zmienia się z magazynu na lofty.

Lofty na świecie

Lofty to mieszkania w starych magazynach i halach. Moda na lofty przyszła do Polski z Europy Zachodniej. To właśnie tam młodzi i zbuntowani artyści pokolenia New Age, nie mogąc sobie pozwolić na wynajęcie odpowiednich miejsc na swoje pracownie i galerie w centrach wielkich metropolii, zaczęli adaptować opuszczone hale i magazyny.

zdjęcie Kop van Zuid Holandia -alternatywa dla magazynu
Kop van Zuid - Rotterdam, Holandia

Sztandarowym przykładem ewolucji z funkcji magazynowo-składowej do ekskluzywnej lokalizacji mieszkalnej jest holenderska dzielnica Kop van Zuid. Na początku lat 80. była to stara dzielnica portowa dzieląca Rotterdam na część lepszą północną, i gorszą - południową. Władze miasta, chcąc zapobiec dalszej dewastacji tego obszaru, zadecydowały o utworzeniu reprezentacyjnej dzielnicy, w której zostałby zachowany klimat starego portu.

Lofty w Warszawie

W Warszawie od dawna stare hale przerabiane są na biura, kompleksy handlowe, i centra rozrywki o europejskim standardzie np. UNITRA CEMI zamieniły się w zespół biurowców GTC, Zakłady Kasprzaka to obecnie zespół biurowców przy ul. Kasprzaka. Ze starych hal warszawskich powstały biurowce OPTIMUS przy ul. Marynarskiej, JUPITER przy ul. Towarowej, czy budynek biurowo-magazynowy TOP 2000 przy ul. Wołoskiej.


Posiadasz halę i chcesz ją sprzedać lub wynająć:

Zadzwoń:
+48 510 ... zobacz numer
Robert Koziuk
rkoziuk@jartom.pl 

Specjalista ds. Kontraktów, Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami. Licencja nr 234

Negocjacje umów z zakresu pośrednictwa i doradztwa w obrocie nieruchomościami, przyjmowanie od właścicieli nieruchomości informacji o zamiarze sprzedania lub wynajęcia nieruchomości.


lub wypełnij formularz:

MAGAZYNY I HALE ALTERNATYWNE FORMY WYKORZYSTANIA JARTOM POŚREDNICTWO DORADZTWO

Temat:
Treść:
Nazwa firmy:
Imię i nazwisko:
Tel. kontaktowy:
E-mail: *
Oświadczam, że zapoznałam/em się z treścią klauzuli informacyjnej i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w ramach realizacji kontaktu zwrotnego. *
* pola oznaczone gwiazdką są wymagane
WYŚLIJ ZAPYTANIE


SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Porady
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2020 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt