Jartom magazyny
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE  
sobota, 04.02.2012


   Strona Główna    Wyszukaj nieruchomości    Wybuduj halę    Informacje o Jartom    Hale - informacje rynkowe    Kontakt
» Informacje o nowych inwestycjach w nieruchomości » HALE SPRZEDAŻ BUDOWA WYNAJEM NIERUCHOMOŚCI GRUNTY » NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE PORADY DLA WŁAŚCICIELA OD AGENCJI JARTOM » PRZYGOTOWANIE NIERUCHOMOŚCI DO SPRZEDAŻY WYNAJMU JARTOM DORADZTWO POŚREDNICTWO
 

PRZYGOTOWANIE NIERUCHOMOŚCI DO SPRZEDAŻY WYNAJMU JARTOM DORADZTWO POŚREDNICTWO

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu jest często zaniedbywaną, a bardzo ważną czynnością. Właścicielowi nieruchomości może wydawać się, że wszystko może zrobić pod konkretnego klienta. Z jednej strony jest to prawda. Z drugiej jednak strony nie każdy klient ma wystarczającą wyobraźnie, aby zobaczyć w starej hali produkcyjnej zastawionej maszynami, zalanej olejem nowoczesny magazyn z niepalącą podłogą i nowoczesnym wyposażeniem. Ponieważ w większości przypadków z powodów finansowych nie są możliwe znaczne inwestycje w obiekt bez gwarancji wynajmu, zalecane jest wykonanie przynajmniej następujących prac:

  • Usunięcie starych urządzeń, maszyn, konstrukcji, przestarzałych regałów, śmieci itp. Klient musi zobaczyć wolną przestrzeń i mieć możliwość wyobrażenia sobie własnej działalności w hali.
  • Sprzątnięcie obiektu i utrzymywanie porządku. Klient decydując się na wybór nieruchomości, przyprowadza swoich współpracowników, czy pracowników w celu wydania oceny, czy jest to dobry wybór. Część z tych osób wygłasza sądy na podstawie pierwszego wrażenia - podoba się lub nie. Mało osób jest w stanie na podstawie oglądania np. zapylonej, ubrudzonej smarami posadzki wyobrazić ją sobie lśniącą i bezpyłową. Ważną sprawą jest nie dopuszczenie do zarośnięcia otoczenia hali krzakami, wysokimi trawami itp. Usunięcie takich roślin jest proste, a klient oglądający źle utrzymany teren ma wrażenie, że jest to nieruchomość, która stoi długo pusta i nikt jej nie chce.
  • Zdobycie wiedzy o nieruchomości. Przed spotkaniem z pierwszymi klientami trzeba się przygotować zbierając szczegółowe informacje o nieruchomości. Bardzo ważna jest znajomość wymiarów i powierzchni, a także wysokości obiektu, wysokości hali w najniższym punkcie, do konstrukcji przydechowych itp. Pomocne jest wykonanie planów w pomniejszeniu do A4. Szarpanie się z każdym klientem z ogromną dokumentacją techniczną może zniechęcić każdego właściciela do pokazywania nieruchomości. Do podstawowych informacji o nieruchomości należy także: rodzaj kanalizacji, dostępność gazu, energii, rodzaj i wytrzymałość posadzki oraz ograniczenia charakterystyczne dla danej nieruchomości jak np. wytrzymałość stropu, wymagający lub uciążliwi sąsiedzi, oraz ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych. Powyższe informacje powinien posiadać nie tylko właściciel nieruchomości, ale także inne osoby pokazujące nieruchomość klientom.
  • Ulotki dla klientów oglądających nieruchomość. Bardzo dobrym zwyczajem jest posiadanie materiałów typu ulotka lub folder dla klientów oglądających nieruchomość. Pozwala to osobie oglądającej na utrwalenie wiedzy o nieruchomości oraz możliwość przekazania nie wypaczonych informacji innym pracownikom lub szefowi. Często w trakcie spotkania osoba oglądająca robi swoje własne notatki na otrzymanej ulotce lub folderze. Agencja Jartom wykonuje tego typu materiały dla zgłoszonych do Agencji nieruchomości.

Więcej informacji udziela pani Małgorzata Drewek.

   
SZYBKIE WYSZUKIWANIE
rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
notes nieruchomości:
0
Szukaj w części redakcyjnej serwisu
Wpisz szukane słowa
Chcesz być poinformowany?
tu dopisz się do biuletynu
Informacje z rynku
UNCTAD: napływ BIZ do Polski wzrósł o 47% (2012-02-03)
Panattoni: podsumowanie 2011 i plany na 2012 (2012-02-03)
Hala firmy El-press w Lublinie już pracuje (2012-02-01)
Hochtief Polska buduje w Strzelinie halę produkcyjno-magazynową (2012-02-01)
Nowa hala produkcyjna powstanie w podstrefie Lublin (2012-02-01)
JAF Polska wynajmuje halę koło Poznania (2012-01-31)
Polska Grupa Drogeryjna w hali Reguły Logistic Park (2012-01-30)
Nowe hale produkcyjne powstaną na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej SSE (2012-01-30)
Cztery nowe hale w Prologis Park Piotrków II (2012-01-30)
Hala produkcyjna powstanie w świdnickiej podstrefie WSSE (2012-01-27)
wszystkie informacje »
Ogłoszenia
powierzchnia magazynowa Warszawa do wynajmu
wynajem magazynów pilnie wynajem_
magazynowanie chemikaliów do wynajęcia
magazyny Warszawa extra lokalizacja
hale logistyczne budowa pod wynajem
wynajem magazyny w Polsce czynsze od 2 do 5 euro za mkw magazynu
grunty sprzedam Okazyjne ceny
nieruchomości magazynowe do wyboru
centrum biznesu serwis zawiera oferty do wynajmu i sprzedaży
powierzchnia komercyjna w tym magazyny wynajem Warszawa
sprzedamy hale stalowe z dużym terenem ZOBACZ OFERTY SPOTKAJMY SIĘ
budynek magazynowo biurowy wynajem Kraków Tarnów Olkusz Mielec
działki pod inwestycje komercyjne i przemysłowe Warszawa okolice i całe mazowieckie województwo
centrum dystrybucyjne SEGRO Logistics Park
lokale magazynowe ostatnie wolne powierzchnie magazynowe
do wynajęcia lub na sprzedaż hale magazynowe i fabryczne ZAPYTAJ NAS O ZNIŻKI
działka komercyjna skuteczność Jartom potwierdzają zadowoleni klienci
przechowywanie umowa wynajmu
biuro i magazyn extra niskie czynsze
hale nadające się na produkcję i magazyny sprzedaż
Na sprzedaż hala magazynowa ceny porównanie
wynajem hali Wrocław rampy
hale produkcyjne magazyny wynajem
wolne magazyny najnowsze propozycje na wynajem
grunty bocznica ZGŁOŚ ZAPYTANIE DO JARTOM
biuro z halą Warszawa hale wynajem
nieruchomości wynajem nieruchomości do wynajęcia Warszawa
park dystrybucyjny
nieruchomości magazynowe Agencja Jartom
magazyny z funkcją produkcyjną duży asortyment magazynów do wynajęcia
wszystkie ogłoszenia »
2006 - 2012 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone