O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego » Magazyny i grunty - informacje z rynku - archiwum agencji JARTOM » NIERUCHOMOŚCI PRZEGLĄD PRASY Z AGENCJĄ JARTOM » Nowe życie FSO w Warszawie / Odkryj na nowo franczyzę produkcyjną
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Nowe życie FSO w Warszawie / Odkryj na nowo franczyzę produkcyjną

 NEWSLETTER

środa 18.04.2012 


AKTUALNOŚCI

Nowe życie FSO w Warszawie. Żerań fabryczny czy mieszkaniowy?
Odkąd w 2011r. Z taśm FSO zjechał ostatni Chevrolet, warszawska fabryka zniknęła na jakiś czas z nagłówków gazet. Jakie są losy terenów fabryki?

Nowa dzielnica mieszkaniowa w Warszawie?
Już w maju 2011r. Mennica Polska, spółka kontrolowana przez Zbigniewa Jakubasa, kupiła od właściciela FSO 28 hektarów terenów nad Wisłą. Przedsiębiorca zamierza wybudować tam kilka tysięcy mieszkań, a także powierzchnie handlowe i biurowe. Jeśli inwestycja zostanie zrealizowana, będzie to prawdopodobnie najbardziej spektakularne przedsięwzięcie na prawym brzegu Wisły, przynajmniej do czasu zabudowy Portu Praskiego.

Nowe życie Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie
W ostatnich dniach serwisy gospodarcze prześcigały się w informowaniu o negocjacjach między kanadyjską korporacją Magna Steyr, produkującą części samochodowe, a ukraińskim właścicielem FSO. Teraz Kanadyjczycy negocjują ze stroną rządową. Chcą zapewnić sobie ulgi podatkowe. Z doniesień medialnych wynika, że zamierzają zatrudnić 7000 osób i produkować 200 000 samochodów rocznie.

Czy w cieniu fabryki można wygodnie mieszkać?
Niewątpliwie realizacja wskazanych przedsięwzięć sprzyjać będzie rewitalizacji Pragi Północ oraz południowej części Białołęki. Powstaje jedynie pytanie, czy obie inwestycje nie kłócą się ze sobą.

Czy tereny przemysłowe w tej części Warszawy zmienią swoje oblicze?
Budowa nowego osiedla na części gruntów Fabryki Samochodów Osobowych nie zmieni przemysłowego charakteru Żerania. Nasi klienci bardzo cenią magazyny i powierzchnie produkcyjne na warszawskim Żeraniu, na przykład zlokalizowane w rejonie ulicy Annopol – mówi Kamila  Branecka, Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu w Agencji Jartom.

UWAGA
 Tereny FSO leżą w granicach administracyjnych dzielnicy Praga Północ, na Pelcowiźnie. Jednak, poza Warszawą, niemal wszyscy kojarzą warszawską fabrykę jako „fabrykę na Żeraniu”.  W niniejszym artykule świadomie zastosowałem tenże skrót myślowy.


PORADA DNIA

Sprawdź, czy poprawnie używasz słowa „firma”
Według kodeksu cywilnego firma jest oznaczeniem przedsiębiorcy, które należy ujawnić we właściwym rejestrze. W znaczeniu potocznym zaś firma jest rozumiana jako całe przedsiębiorstwo. Potocznie mówi się „prowadzę firmę”. Poprawniej jest powiedzieć „prowadzę przedsiębiorstwo”.

Firma osoby fizycznej
Firmą osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą jest jej imię i nazwisko. Nie wyklucza to włączenia do firmy pseudonimu lub określeń wskazujących na przedmiot działalności przedsiębiorcy, miejsca jej prowadzenia oraz innych, dowolnie obranych określeń.

Firma osoby prawnej
Firmą osoby prawnej jest jej nazwa. Powinna ona także zawierać określenie formy prawnej, które może być podane w skrócie. Ponadto w firmie może być podany przedmiot działalności, siedziba oraz inne określenia dowolnie obrane. Firma może także zawierać nazwisko lub pseudonim osoby fizycznej, aby ukazać związki tej osoby z powstaniem lub działalnością przedsiębiorcy.

Dlaczego nie kupisz firmy?
 Firmy rozumianej jako oznaczenie przedsiębiorcy, nie można kupić ani sprzedać. Przedsiębiorca może jednak zezwolić innemu przedsiębiorcy na używanie swojej firmy, np. na podstawie umowy franczyzowej. Można natomiast kupić przedsiębiorstwo. W jego skład,  zgodnie z art. 55(1) kodeksu cywilnego, wchodzi m.in. oznaczenie indywidualizujące przedsiębiorstwo lub jego wyodrębnione części (nazwa przedsiębiorstwa).
Grzegorz Mikos


ABC RYNKU

Odkryj na nowo franczyzę produkcyjną
Zazwyczaj franczyzę kojarzymy z sieciami sklepów i restauracji. Tymczasem duże znaczenie ma również franczyza produkcyjna. W Polsce właśnie ten rodzaj franczyzy ma najdłuższą tradycję. Franczyzodawca przekazuje m.in. know-how dotyczące procesu technologicznego, licencję na korzystanie ze znaków towarowych i wiedzę o sprawdzonych sposobach dystrybucji.

Czy piłeś Pepsi jako dziecko?
Już na początku lat 70-tych w Polsce produkowano napój Pepsi na podstawie umowy franczyzowej. Pierwszymi franczyzobiorcami Pepsi Coli w Polsce były: Browar Gdańsk, Polmos Kraków oraz Bosman Browar Szczecin. Pierwsze własne rozlewnie i centra dystrybucyjne Pepsi uruchomiła w Polsce dopiero po transformacji ustrojowej.

Pomysł na rozwój Twojego biznesu
 Franczyza produkcyjna, podobnie jak licencja produkcyjna, mogą być doskonałym pomysłem na rozwój biznesu. Z pewnością w toku zagranicznych podróży korzystałeś z wielu produktów, których brakuje na rodzimym rynku. Wiele z nich można wytwarzać w Polsce na podstawie licencji lub umowy franczyzowej.
Grzegorz Mikos


INWESTYCJE RYNKOWE

Nowi najemcy w hali w Panattoni Park Wrocław II
Kompleks logistyczny Panattoni Park Wrocław II zostanie powiększony o powierzchnię ponad 10 tys. mkw. Nowymi najemcami są Frohe Sp. z o.o. oraz VMA NV.
Panattoni Park Wrocław II składa się obecnie z jednego budynku o powierzchni 40 tys. mkw. W ramach rozbudowy powstanie drugi  obiekt liczący 10 tys. mkw. Zajmie go dwóch nowych klientów: Frohe Sp. z o.o. - producent szerokiej gamy akcesoriów wykonywanych z tworzyw sztucznych, który zajmie 3,5 tys. mkw. oraz firma V.M.A. NV, specjalizująca się w produkcji z branży elektrotechnicznej. Firma wynajęła nieco ponad 2,8 tys. mkw.

Zainwestuje 12 mln w nową halę w Legnickiej SSE 
Głogowska firma NTI sp. z o.o., producent systemów instalacyjnych na potrzeby ciepłownictwa, wodociągów, hutnictwa i górnictwa, którego jednym z największych odbiorców jest KGHM Polska Miedź S.A.
, planuje zainwestować ponad 12 milionów złotych w budowę nowego zakładu na terenie Głogowskiej podstrefy Legnickiej SSE (woj. dolnośląskie). Prace przy budowie zakładu mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.
 Głogowska podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma łącznie ponad 14,5 hektara powierzchni.  Firmy inwestujące w podstrefie mogą liczyć na ulgi, między innymi na zwolnienia z podatku od gruntu i nieruchomości przez okres trzech lat.

Aaaaby tylko zamienić dom
Coraz popularniejszą formą zmiany lokum staje się zamiana nieruchomości.
Na licznych portalach nieruchomości sukcesywnie przybywa liczba takich ofert. Jak twierdzi przedstawicielka jednego z portali, obecnie takich ofert jest 2-3 razy więcej niż rok temu. Takie usługi proponują również biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.
 Skąd popularność takiej formy zmiany miejsca zamieszkania? Jak twierdzą pośrednicy, jest to związane z zaostrzeniem polityki banków w przyznawaniu kredytów, a także z niższymi kosztami całej operacji.

Protest pośredników w Warszawie 
12 kwietnia odbyła się pod Sejmem demonstracja pośredników zorganizowana przez federacje zrzeszające profesjonalistów rynku nieruchomości przeciwko deregulacji.
Twierdzą, że projekt ustawy przygotowany jest bez konsultacji z rynkiem nieruchomości. Środowisko wystąpiło ze swoimi postulatami do ministra Gowina i premiera Tuska, ale nie było żadnej reakcji.
-
Deregulacja będzie początkiem kolejnej fali kryzysu. Jej efektem będzie oddanie rynku systemowi bankowego. – podsumował działania rządu jeden z pośredników. - W marcu 2011 r. prezydent Obama zakazał bankom zajmowania się obrotem nieruchomościami. Zezwolenie im na to wcześniej było błędem i doprowadziło do kryzysu światowej gospodarki. Nie wyciągamy z tego wniosków. 350 tys. Polaków spłaca kredyty mieszkaniowe wyższe niż wartość nieruchomości, które kupili.

12 tys. powierzchni przy trasie Warszawa - Poznań
Deweloper Panattoni Europe ukończył inwestycję dla firmy logistycznej Nagel Group. Nowy obiekt o powierzchni 12 tys. mkw. jest pierwszym budynkiem centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Święcice II.
Panattoni Park Święcice II to nowo powstały kompleks dystrybucyjny, który docelowo będzie składał się z dwóch obiektów o łącznej powierzchni 20 tys. mkw.
Park został zlokalizowany w okolicy Panattoni Park Święcice I, dzięki czemu w portfolio dewelopera dostępne będzie 53,7 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w obrębie tych dwóch centrów.
 Kompleks zlokalizowany jest na terenie gminy Ożarów Mazowiecki, niespełna 19 km od centrum stolicy, bezpośrednio przy trasie krajowej numer 2 (E30).

90 mln euro w Szczecinie
Jeszcze w tym roku w pobliżu huty Szczecin ma rozpocząć się budowa fabryki produkującej konstrukcje stalowe.
Spółka KSO, która na budowę szczecińskiej fabryki ma zamiar wyłożyć 70 mln euro. KSO to spółka zawiązana przez trzy podmioty: prywatną stocznię Crist z Trójmiasta, niemieckiego potentata na rynku budowlanym i usługowym, firmę Bilfinger Berger oraz fundusz Mars, należący do Agencji Rozwoju Przemysłu, spółki skarbu państwa. 
Inwestycja zajmie 200 tys. m kw. terenu, który jest obecnie niezagospodarowany. Wstępny harmonogram zakłada rozpoczęcie produkcji już w 2014 r.

Halę w Szczecinie planuje również wybudować belgijska firma Teleskop. Na działce znajdującej się na północ od terenów dawnej huty Szczecin firma planuje budowę hali produkcyjnej o powierzchni 15 tys. m kw. oraz nabrzeża.  Skala inwestycji szacowana jest na 20 mln euro. Budowa fabryki miałaby się rozpocząć w listopadzie tego roku.

Zainwestowaniem w Szczecinie zainteresowana jest też firma Tele-Fonika Kable, która planuje produkcję kabli układanych na dnie morza.

Deweloper w I kw. oddał w Polsce do użytku ponad 100 tys. mkw. magazynów
W I kwartale 2012 r. deweloper Goodman Poland oddał do użytku 102 266 mkw. powierzchni magazynowej w pięciu obiektach 
w we Wrocławiu, Krapkowicach, Łódzi, Poznaniu i Legnicy. Dla porównania w całym ubiegłym roku przekazane klientom zostało 47 300 mkw.
Obecnie Goodman buduje w Polsce jeszcze dwa
magazyny w Krakowie o powierzchni odpowiednio 6 574 mkw. oraz 13 492 mkw.

Motorola w poszerzonej Krakowskiej Strefie Ekonomicznej
Nowe podstrefy poszerzą Krakowską SSE o 66,86 hektarów.
Za kilka miesięcy nowe podstrefy pojawią się w Trzebini, Chrzanowie, Dąbrowie Tarnowskiej i Czorsztynie. Do strefy ma być włączone blisko 83,8 ha, ale równocześnie zostanie z niej wyłączone prawie 17 ha. Przez to zmniejszy się obszar podstref w Andrychowie, Niepołomicach, Książu Wielkim, Zatorze i Limanowej. Wyłączenie tych gruntów to skutek rezygnacji firm z rozpoczęcia działalności w specjalnej strefie.
Część nowych terenów jest włączanych do SSE na potrzeby konkretnych inwestorów, takich jak Valeo Autosystemy, Dane Cake Polonia, Can-Pack czy Motorola.



SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
2006 - 2024 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt