Strona główna    O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje o nowych inwestycjach w nieruchomości
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Kupić, wynająć, wybudować?

2010-05-06
Kupić, wynająć, wybudować?

Powierzchnia magazynowa - kupić, wynająć, wybudować? 

Tytułowe opcje to dylemat wielu managerów. Podjęcie decyzji, która miałaby długoterminową opłacalność, nie jest proste. Warto zatem skorzystać z usług profesjonalnych doradców z firmy Jartom, którzy wskażą plusy i minusy każdego rozwiązania, pomogą sprecyzować cele i wyciągnąć wnioski.


Aby odpowiedzieć na postawione w tytule pytanie trzeba zdać sobie sprawę, że w większości przypadków nie da się tego dylematu rozwiązać tylko teoretycznymi rozważaniami i obliczeniami finansowymi. Tomasz Branecki, prezes Jartom podkreśla, że w wyborze nieruchomości, w tym także nieruchomości magazynowej lub przemysłowej odgrywają rolę nie tylko techniczne parametry, ale wiele czynników trudno mierzalnych takich jak jakość współpracy z władzami i administracją lokalną, sąsiedztwo nieruchomości, dojazd do nieruchomości dla samochodów ciężarowych i dla pracowników, oraz ogólne wrażenie estetyczne. Ponadto, nie można przyjąć z góry stawek za wynajem, czy cen budowy budynku. Każda działka wymaga indywidualnego podejścia i ceny za taki sam obiekt mogą różnić się nawet wielokrotnie. Współpraca z doświadczonym doradcą wydaje się więc wielce pożądana. 

AAA Najemca poszukiwany
Gdy rozważamy najem, największą siłę negocjacyjną mamy jeśli zgadzamy się na najem długoterminowy. Wraz ze wzrostem podaży powierzchni magazynowych w okolicy największych aglomeracji, właściciele magazynów, w ferworze rywalizacji o najemcę, stosują wiele rozwiązań, które wydatnie obniżają finalny koszt najmu. Do takich rozwiązań należą m.in.: wakacje czynszowe, darmowe miejsca parkingowe lub odstąpienie od kaucji. Pracownicy Jartom wyliczają dla swoich klientów efektywny czynsz po uwzględnieniu wszelkich upustów, porównują ze soba różne oferty i zwracają uwagę na zagrożenia. 

Inwestycja w zamrażanie
Zakup powierzchni magazynowej jest opłacalny, jeśli oprócz doraźnych celów eksploatacyjnych przyświecają mu także zamiary inwestycyjne. Zależność jest tu pozornie prosta: im atrakcyjniejsza komunikacyjnie lokalizacja i lepsza infrastruktura, tym pewniejsza lokata kapitału. Ostateczna decyzja zależy oczywiście od przeanalizowania wielu czynników, w tym trendów rynkowych. 

Postaw na swoim
Rozwiązaniem, które zasługuje na szczególną uwagę, jest system BTS, czyli rozwiązania magazynowe projektowane na miarę (build to suit) przy ścisłej współpracy inwestora z deweloperem. Oprócz funkcjonalności realizowana jest tu także wizja architektoniczna. Idealny pakiet dla przedsiębiorców o wysokim progu satysfakcji, którzy nie akceptują półśrodków i kompromisowych rozwiązań. Często konieczność wdrożenia tego systemu podyktowana jest specyficznymi wymaganiami. Jartom jest jedną z niewielu agencji nieruchomości, która uwzględnia w swojej ofercie także tę okoliczność. Przykładem takich inwestycji jest Maxima Industrial Park i Pruszków Industrial Project.


Doradcy Jartom codziennie dostarczają swoim klientom nowych, aktualnych danych, pomagających w dokonaniu wyboru: kupić, wynająć, wybudować.


Jartom Nieruchomości


 


 ,


W sprawach najmu, zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

kbranecka@jartom.pl

<< powrót do listy artykułów

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Aktualności rynkowe
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2019 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt