O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Na jaki najdłuższy okres mogę zawrzeć umowę najmu lokalu użytkowego?

2008-05-09
Na jaki najdłuższy okres mogę zawrzeć umowę najmu lokalu użytkowego?

Przez umowę najmu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz, jak mówi art.659 § 1 kodeksu cywilnego.
Istnieją zatem dwie możliwości. Umowę najmu można zawrzeć na konkretny okres, lub bezterminowo, czyli na czas nieoznaczony.
Jeśli zależy nam na pewnej trwałości stosunku najmu, i ograniczeniu swobody jej wypowiadania przez każdą ze stron, proponowałabym zawarcie umowy na czas oznaczony. Zaznaczyć jednakże należy, że najdłuższym okresem na jaki możemy zawrzeć umowę najmu na czas oznaczony jest 10 lat. Jeśli strony w umowie zastrzegają sobie, że stosunek najmu trwać będzie do momentu zajścia określonego zdarzenia przyszłego, to jednak po upływie 10 lat od chwili jego powstania każda ze stron będzie mogła wypowiedzieć interesujący nas stosunek prawny, z zachowaniem terminów ustawowych. Inne rozwiązanie prowadziłoby przecież do stworzenia możliwości obchodzenia zakazu, który został zawarty w przepisie art.673 § 3 mówiącego: „Jeżeli czas trwania najmu jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach określonych w umowie.”
Nawet w przypadku, gdy teoretycznie umowa zawarta jest na okres dłuższy, np. 15 lat, to po upływie dziesięcioletniego okresu, traktuje się tę umowę jak umowę zawartą na czas nieoznaczony z wszelkimi prawem przewidzianymi konsekwencjami i stosuje się do niej właśnie przepisy kodeksu cywilnego dotyczące umowy na czas nieoznaczony.
Pragnę również zaznaczyć, że jeśli chodzi o sytuację, w której przedmiotem najmu jest nieruchomość lub pomieszczenie, umowa przewidująca okres najmu dłuższy niż rok powinna być zawarta na piśmie, w innym bowiem przypadku poczytuje się ją jako umowę zawartą na czas nieoznaczony.

Małgorzata Papaj JARTOM,


Kontakt w sprawach najmu hal:
Zadzwoń:
+48 510 ... zobacz numer
Natalia Mika
Negocjator ds. Najmu
e-mail:
natalia.mika@jartom.pl


Zadzwoń:
+48 516 ... zobacz numer
Małgorzata Papaj
Manager ds. Najmu
e-mail:
mpapaj@jartom.plKontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2020 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt