Strona główna    O nas    Usługi    Hale do wynajęcia    Hale na sprzedaż    Budowa    Działki    Kontakt    EN
» Informacje z rynku magazynowego
JARTOM - HALE I GRUNTY W CAŁEJ POLSCE
+48 22 ... zobacz numer
Zostań klientem: wypełnij formularz

   W JARTOM mamy 99% rynku magazynowego


 

Warszawa - drugi Berlin

2008-09-17
Warszawa - drugi Berlin

Najnowsze wyniki badań przeprowadzone przez socjologów z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych UW pokazują, że w pojedynku pomiędzy największymi polskimi miastami palmę pierwszeństwa dzierży Warszawa.

Twórcy raportu „Jak się żyje w przyszłych metropoliach?” są zdania, iż stolica mimo wymagającej remontu infrastruktury drogowej oraz innych mankamentów wyprzedza inne duże polskie miasta o 30 lat.

W porównaniu z takimi aglomeracjami, jak: Łódź, Lublin, Poznań, Wrocław, Kraków, Katowice oraz Gdańsk tylko stolica najbardziej przypomina wielką, nowoczesną, europejską metropolię – twierdzą autorzy opublikowanego przez CBOS raportu.
W Polsce jest dużo równorzędnych ośrodków gospodarczych – nie zgadza się z tezami raportu Tomasz Branecki – prezes Jartom (www.jartom.pl) Pamiętajmy jednak, że pewne aglomeracje składają się z kilku, połączonych miast. Dotyczy to głównie Trójmiasta i aglomeracji śląskiej.
W raporcie Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych czytamy, iż metropolia, to „(…) miasto liczące co najmniej 500 000 mieszkańców, charakteryzujące się doskonałości i wszechstronności usług, instytucji i wyposażenia, potencjałem innowacyjnym w wymiarze technicznym, ekonomicznym, społecznym, politycznym i kulturalnym oraz wyjątkowością i specyfikę miejsca.” W opinii naukowców, te kryteria w największym stopniu spełniania 3-milionowa stolica Polski. Pod względem ilości mieszkańców Warszawa jest podobna do Berlina.
Jednocześnie, stolica zmaga się różnymi problemami. Niedoskonale funkcjonująca komunikacja miejska, zbyt mały port lotniczy, niewystarczająca ilość połączeń drogowych utrudniająca szybką komunikację pomiędzy Polską a innymi krajami, niska jakość wody oraz kakofonia stylów i form architektonicznych, to tylko niektóre słabe punkty Warszawy. Mimo tych ograniczeń stolica wydaje się rozwijać dynamicznie i dystansować inne ośrodki miejskie.
Wynika to z tego, że miasto może się pochwalić największym potencjałem finansowym, informacyjnym oraz naukowym. Stolica stanowi centrum biznesowe i decyzyjne. Miasto przyciągając wielkie pieniądze pełni rolę głównego okna na świat i łącznika z Europą. Jak zauważa Tomasz Branecki, prezes JARTOM - jednej z wiodących Agencji Nieruchomości: Duża ilość inwestycji przyczynia się do rozkwitu biznesu i ugruntowania pozycji stolicy jako lidera wśród polskich miast. To wszystko zachęca do właścicieli firm do prowadzenia działalności gospodarczej w Warszawie. Biznesowa atrakcyjność miasta przejawia się także w rozbudowanym zapleczu magazynowym i logistycznym.
Na terenie Warszawy znajdują się dogodnie zlokalizowane tereny inwestycyjne oraz centra logistyczne. Największym zainteresowaniem cieszą się takie parki magazynowo-produkcyjne jak Żerań Park II. W bliskiej odległości od Warszawy położone są Maxima Industrial Park, (z którego właścicielem firma JARTOM ma podpisaną umowę na wyłączność), Europolis Park Błonie, jak również kompleksy dystrybucyjne ProLogis.
Mieszkańcy innych aglomeracji nie powinni jednak czuć się zasmuceni, że ich miasta nie spełniają kryteriów bycia wielkimi metropoliami. Tak naprawdę najważniejsza jest atmosfera miejsca. Z Raportu CBOS wynika, iż zdaniem Gdańszczan, Gdańsk jest to najbezpieczniejsze i najlepsze do życia miasto w Polsce.Agencja Jartom, 2008-9-17


Kontakt w sprawach najmu hal:
Zadzwoń:
+48 510 ... zobacz numer
Natalia Mika
Negocjator ds. Najmu
e-mail:
natalia.mika@jartom.pl


Zadzwoń:
+48 516 ... zobacz numer
Małgorzata Papaj
Manager ds. Najmu
e-mail:
mpapaj@jartom.plKontakt w sprawach zakupu lub budowy hal:

Zadzwoń:
+48 502 ... zobacz numer
Kamila Branecka
Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu
e-mail:
kbranecka@jartom.pl


<< powrót do listy artykułów

SZUKAJ NIERUCHOMOŚCI

rodzaj nieruchomości
rodzaj transakcji
region
numer oferty  
Informacje z rynku
 
 
 
 
 

FORMULARZ DLA POSZUKUJĄCYCH MAGAZYNU:

Imię i Nazwisko, Firma:
E-mail:
Telefon:
Nowy obiekt koło Warszawy
2006 - 2020 © JARTOM; Wszystkie prawa zastrzeżone >> o firmie >> Polityka prywatności i Cookies >> nieruchomości >> kontakt